" سال 1398 ؛ رونق تولید "                                      

صفحه اصلي|منشور کاری|پست الكترونيكي|English|حفظ حریم شخصی|توافق سطح خدمات
جستجوي پيشرفته جستجو در وب
? اخبار > صنعت گردشگری، صنعت ارزشمند فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است


نسخه چاپي ارسال به دوست

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاح مرکز آموزش فنی و حرفه ای هتلداری و گردشگری جنوب شرق کشور:
صنعت گردشگری، صنعت ارزشمند فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است

 

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در مراسم افتتاح مرکز آموزش فنی و حرفه ای هتلداری و گردشگری جنوب شرق کشور در استان کرمان، صنعت گردشگری را صنعت ارزشمند فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور دانست.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان و  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شامگاه سه شنبه، نوزدهم آذرماه سال جاری در این مراسم، ایران را خزانه دانایی و مخزنی از زیبایی قلم، سخن، ادب، شعب فرهنگ، تاریخ معماری، آداب و سنن و فرهنگ های متکثر نامید و گفت: این فرهنگ نشان از سرمایه ارزشمند و وزن یک ملت دارد که قامت یک کشور را به تصویر می کشد و ریشه این قامت برگرفته از اندیشه و مهارت انسانی است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بیان کرد: شوکت بناهای تاریخی این مرز و بوم، حاصل هنر و توانایی آمیخته به زیبایی های حاصل از رنگین کمان‌های ایرانی است و هیچ گاه غبار بر روی این تاریخ نمی نشیند زیرا برآمده از فکر و اندیشه بالا در تنوع است و قیمت این میراث در هر مقطعی از زمان ارزش خود را دارد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه، وجود کویر در کشورمان را نعمت دانست و افزود: کویر نعمتی است که اگر قیمت یابد و زمینه شناخت آن فراهم شود، از آن و ریز شن‌های آن می توان خلق ثروت کرد و افرادی که در ابعاد مختلف گردشگری مهارت دارند، به خوبی به این موضوع واقف اند.

وی افزود: خوشبختانه این درک درست در مجموعه همکاران سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، نسبت به ارزش و اهمیت صنعت گردشگری شکل گرفته است.

علی اوسط هاشمی،  تصریح  کرد: یکی از بهترین رویکردهای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، همسویی با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در زمینه تربیت نیروی ماهر و آشنا به تمامی ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی، معماری، هنری، اقلیمی و آداب و سنن مردمان و اقوام مختلف است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، صنعت گردشگری را بهترین امکان توسعه ارتباط مردم با یکدیگر توصیف کرد و گفت: استان کرمان یکی از مقصدهای ارزشمند برای ایرنیان و گردشگران خارجی است.

هاشمی،  بیان کرد: با ارتقای سطح استانداردهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می توانیم هر گردشگر را به یک سفیر ارزشمند برای ایران تبدیل کرده و خاطره ساز شویم.

وی گفت: در پاسخ به رسانه های آلوده به افکار استکبار، بهترین راه برای ختثی سازی، همراهی با گردشگرانی است که از موضع تاریخی، فرهنگی و هنری به ایران می اندیشند، پس بر عهده ما است که  منطبق با نوع نگاه گردشگرانی که ایران را مقصد خود قرار می دهند و یا ایرانیانی که کرمان را انتخاب می کنند به گونه ای بذرافشانی کنیم که زیبایی های حاصل از تمدن ایرانی در نگاهشان بنشیند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آموزش‌ را دراین مسیر کارساز دانست و گفت: تربیت نیروی انسانی آگاه در مسیر گردشگردی که بتواند این نقش را به خوبی ایفا کند و به تربیت عواملی روی بیاورد که اقامت را برای هر تبعه خارجی با هر زبان و فرهنگ تسهیل کند مهم و کارساز است.

هاشمی تصریح کرد: دامنه شناخت گردشگران در این مسیر باید شناخت جهانی باشد و کسانی که اهل تاریخ هستند گردشگری را از این زاوایه می‌بینند.

وی با بیان اینکه زمانی که می خواهید دریچه ای را بگشایید باید به وسعت و پهناوری کشور، این آموزش ها راعمق دهید و  بر همگرایی و همکاری در این مسیر تأکید کرد.

هاشمی افزود: صنعت گردشگری، صنعت ارزشمند فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است و این صنعت ماندگار از بین رفتنی نیست و کاملاً بومی و ایرانی است و دیدی به وسعت ایران می‌خواهد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: امید داریم با یک نگاه برگرفته از بزرگی ملت ایران این فرهنگ را با جهانیان به شراکت بگذاریم تا ایران را به گونه‌ای دیگر ببینند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: وی بزرگ مردی، اعتبارزا برای ایران بود، تربیونش همیشه امید زا و چهره ای تابناک و پرتابش از کویر پرآفتاب و پرستاره بود.

بنا براین گزارش، مرکز آموزش فنی و حرفه ای هتلداری و گردشگری جنوب شرق کشور با ۱۷ کارگاه آموزشی و یک کارگاه با عنوان خانه هوشمند در فضایی به مساحت هزار و ۵۰۰ متر مربع راه‌ا‌‌ندازی شده است که در هر دوره ظرفیت پذیرش 40 مهارت آموز را دارد.


تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ١٠:٥٥ | تعداد نمایش خبر : 1926
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

صفحه اصلي|معرفی سازمان|منشور کاری|پست الكترونيكي|English
بازديدکنندگان اين صفحه: 26314202 | بازديدکنندگان امروز: 5318 | کل بازديدکنندگان: 120879371 | بازديدکنندگان آنلاين: 19 | زمان بارگزاري صفحه: 0.4090 ثانيه