نسخه چاپي ارسال به دوست

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان:
آموزش های فنی و حرفه ای یکی از ارکان اصلی دستیابی به رونق تولید است

عصر امروز اولین جلسه شورای اداری – آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان برگزار و در اولین روز از این نشست عملکرد مراکز آموزش فنی و حرفه ای در سال گذشته مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان ، عصر امروز اولین جلسه شورای اداری – آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان برگزار و در اولین روز از این نشست عملکرد مراکز آموزش فنی و حرفه ای در سال گذشته مورد بررسی قرار گرفت.

سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با اعلام این خبر بیان داشت : خوشبختانه در سال گذشته با همت و تلاش همکاران خدوم این اداره کل توانست موفقیت های چشمگیری را کسب نماید که از کسب رتبه اول اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان در جشنواره شهید رجایی به عنوان نمونه ای از این موفقیت ها در سطح استان نام برد .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با اشاره به نامگذاری سال 1398 توسط مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) به نام سال رونق تولید اظهار داشت : یکی از ارکان مهم و تاثیرگذار در بحث رونق تولید آموزش های مهارتی است و توسعه و گسترش آموزش های مهارتی در سطح استان و کشور می تواند نقش مهم و بی بدیل در ایجاد اشتغال مولد و پایدار در سطح کشور و کمک به افزایش تولیدات داخلی و تحقق منویات معظم له داشته باشد که می طلبد با همت و پشتکار و کوشش بیشتر در راستای تحقق این مهم گام برداریم .

این مقام مسئول افزود : بایدگفتمان مهارت آموزی در سطح استان نهادینه شود و تلاش و جدیت و عزم همگانی در راستای توسعه و اشاعه فرهنگ مهارت آموزی و توجه ویژه به کارآفرینی شکل گیرد.

احمدی از ارائه آموزش های مهارتی منطبق با سفارش بازار کار و متناسب با ظرفیت ها و پتانسیل های هر منطقه خبر داد و گفت : در سالجاری باید بکوشیم حداقل 30% از حرفه های ارائه شده توسط مراکز آموزش فنی و حرفه ای جدید و منطبق با سفارش بازار کار باشد .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان خلاقیت و نوآوری در ارائه آموزش های مهارتی و استفاده از دانش بروز در این حوزه را یکی از عوامل مهم توسعه آموزش های مهارتی خواند و خواستار ارائه پیشنهادات لازم جهت استفاده از این ظرفیت ها توسط رؤسای مراکز تابعه و کارکنان مجموعه شد.

در پایان احمدی ابراز امیدواری کرد با تلاش و همت جمعی  بتوانیم نقش مهم و تاثیر گذار خود را در تحقق شعار سال را به خوبی ایفاء نمائیم.

گفتنی است اولین جلسه شورای اداری – آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان فردا نیز با دستور کار ارائه برنامه های عملیاتی جهت اجراء توسط مراکز آموزش فنی و حرفه ای سطح استان ادامه می یابد.


تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ١٣:١٨ | تعداد نمایش خبر : 1256
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: