نسخه چاپي ارسال به دوست


حمایت از بخش غیر دولتی موجب توسعه اقتصادی در کشور می شود

 معاون آموزش، پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران بخش خصوصی را یکی از ارکان اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دانست و هدف نخست این مجموعه را حمایت از بخش غیر دولتی که موجب توسعه اقتصادی در کشور می شود، عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران؛ رحمن قلاوند در نشست با انجمن گردشگری تهران و آزمونگران این حوزه، اظهار داشت: مدیریت نهادهای دولتی با غیر دولتی متفاوت است و تفاوت بنیادین این نهادها در نحوه برخورداری و دسترسی به منابع مالی می باشد در بخش دولتی مسائل اقتصادی مشخص است و افراد از حقوق و مزایای خود مطلع اما در بخش غیر دولتی تمام هزینه ها از طریق سرمایه گذاران انجام می شود.

وی بیان داشت: پدیده گردشگری، در جهان امروز، از برجسته‌ترین و کارآمدترین کارکردهای اقتصادی است که دست‌آوردهای اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی بسیاری را برای هر کشوری می‌تواند به ارمغان آورد.

قلاوند با تآکید بر برگزاری آزمون های سنجش مهارت به صورت الکترونیکی، اذعان داشت: برگزاری آزمون ها از این طریق موجب کاهش هزینه های ارزی برای واردات کاغذ و جلوگیری از خسارت به محیط زیست می شود و همچنین موجب اصلاح و بهبود روش ها و فرآيندها خواهد شد.

معاون آموزش، پژوهش و برنامه ریزی به گواهینامه های الکترونیکی اشاره کرد و ادامه داد: مهارت آموزان با داشتن گواهینامه های الکترونیکی و با ثبت کد شناسه و کد ملی در پورتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای می توانند اطلاعات گواهینامه خود را مشاهده کنند.

وی با تأکید بر حمایت از آزمونگران بخش غیر دولتی، عنوان کرد: تلاش بر این است که آزمونگران تحت پوشش بیمه قرار گیرند و اجرای این طرح موجب رفاه این قشر از جامعه خواهد شد.

وی با ارائه طرحی با عنوان ارائه تسهیلات بانکی به متقاضیان دوره های مهارتی در بخش خصوصی به عنوان شهریه برای پرداخت هزینه دوره به آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای، می توان آرامش خاطر مهارت آموزان را در پرداخت هزینه ها به وجود آورد.

معاون آموزش، پژوهش و برنامه ریزی در پایان از تمام تلاشگران عرصه مهارت خواست تا با ارائه ایده های جدید موجب پیشرفت آموزش های فنی و حرفه ای شوند.

گفتنی است در این نشست از آزمونگران حوزه گردشگری با اهداء هدیه و لوح، تقدیر به عمل آمد.


تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ١٣:٣٦ | تعداد نمایش خبر : 1387
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: