نسخه چاپي  ارسال به دوست


دوره آموزش مهارتی اپراتور جرثقیل های سقفی پوش باتومی برای کارکنان مجتمع مس سونگون ورزقان آذربایجان شرقی برگزار شد

 

دوره آموزش اپراتور جرثقیل های سقفی پوش باتومی برای کارکنان این مجتمع برای اولین بار در مجتمع مس سونگون ورزقان آذربایجان شرقی اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی، در راستای ارتقاء صلاحیت های فنی و حرفه ای، افزایش دانش فنی و شایستگی های شغلی، دوره اپراتور جرثقیل های سقفی پوش باتومی بصورت مشارکتی توسط مرکز آموزش فنی و حرفه ای ورزقان در مجتمع معدنی مس سونگون برای شاغلین شرکت مهندسی و معدنی مس نوآوران برگزار گردید.

ابوالفضل آتمیانلو، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای ورزقان، ضمن اعلام این خبر افزود: مصائب و دشواری کار در معادن، این فعالیت را جزو دشوارترین مشاغل در جهان کرده است. از این‌رو ایمنی در معادن، جزو اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و فعالان معدنی است.

وی خاطر نشان کرد: آموزش به افراد شاغل در معادن درحوزه های کاری مختلف بیش از هر موضوع دیگری باید در اولویت قرار بگیرد.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای ورزقان افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و یکی از وظایف اصلی این سازمان، آموزش کارگران ساده و ماهر است. این سازمان دوره‌های آموزشی برای کارگران برگزار می کند اما این کلاس‌ها تکلیفی نبوده و بهره ‌برداران نیز موظف به استخدام کارگر آموزش‌دیده نیستند. در واقع می‌توان گفت کارگران در ایران آموزش تخصصی ندیده‌اند و فقط کار می‌کنند.

ابوالفضل آتمیانلو اظهار داشت: با توجه به جایگاه و اهمیت آموزش، جلسه نیازسنجی در سال گذشته با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی و معدنی مس نوآوران و هیات همراه، رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای ورزقان تشکیل و بعد از بحث و تبادل نظر مقررگردید دوره های مورد نیاز کارکنان این شرکت بصورت مشارکتی و درقالب قرارد داد آموزشی و مالی برگزارگردد.

دوره اپراتور جرثقیل های سقفی اولین دوره در قالب قرارداد آموزشی- مالی خروجی جلسه فوق در سال 98 می باشد.

 


تاریخ درج خبر : شنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ١٣:٥١ | تعداد نمایش خبر : 887
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: