نسخه چاپي  ارسال به دوست


دانش آموزان با کسب مهارت های کارآفرینی برای ورود به بازار کار آماده می شوند

درنمایشگاه توانمندیهای دانش آموزان که در مدرسه پیشتازان رشت که با طی دوره های مهارتی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای محصولاتی را ارایه کردند، محمدحسینی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان برکسب مهارت های کارآفرینی توسط دانش آموزان تاکیدکرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، محمدحسینی ضمن حضور در نمایشگاه توانمندیهای دانش آموزان و اولیاء ایشان گفت: تحصیل دانش در مدرسه به تنهایی برای ساختن آینده شغلی دانش آموزان کفایت نمی کند و خانواده ها باید کسب مهارت را نیز برای فرزندان شان فراهم نمایند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان افزود: مهم ترین مهارتی که می توان در این سنین به دانش آموزان و خانواده ایشان پیشنهاد کرد، مهارت کارآفرینی است.

وی تصریح کرد: علاوه برتوجه پیشرفت تحصیلی مواردی از جنس رفتار نیز باید مورد توجه خانواده ها قرارگیرد، چرا که مهارت کارآفرینی برپایه رفتارهای نظیر پرسشگری، آزمایشگری، شبکه سازی و...شکل می گیرد که هیچ کدام اینها دانش نیستند.

حسینی در خاتمه با تحسین دانش آموزان که در دوره کوتاه مهارت موفق به تولید محصولاتی شدند گفت: امیدداریم با کاشت بذر نظم و پشتکار و توهم در رفتار دانش آموزان کشور بتوانیم آینده سازان پرامید تربیت نمائیم.


تاریخ درج خبر : شنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ١٤:٠٤ | تعداد نمایش خبر : 911
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: