نسخه چاپي ارسال به دوست


تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دشتی منعقد شد

آئین انعقاد تفاهم نامه همکاری به منظور ارتقاء شایستگی های حرفه ای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی بین مرکزآموزش فنی و حرفه ای دشتی و دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان دشتی با حضور فرماندار و مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر  منعقدشد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر در آئین انعقاد تفاهم نامه همکاری مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی و دانشگاه آزاد اسلامی که با حضور فرماندار شهرستان دشتی منعقد شد، گفت: به منظور ارتقاء شایستگی های حرفه ای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی با هدف رفع نیاز بازار کار و تزریق نیروی متخصص دانشگاهی و ایجاد فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و دانشجویان این تفاهم نامه منعقد شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عبدالمجید دراهکی اظهار داشت: تحقق شعار رونق تولید و رفع دغدغه های اقتصادی مقام معظم رهبری (مدظله العالی )از دامن کشور نیازمند عوامل گوناگونی است که یکی از عوامل اساسی آن تربیت نیروی دانش آموخته دانشگاهی با برخورداری از دانش صنعتی و به روز است،که این مهم با همکاری دانشگاه آزاد در شهرستان دشتی محقق خواهد شد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج با قرار گرفتن در این مسیر تلاش خود را برای ارتقای سطح تجربه کاری و تخصص در کنار کسب علم و آموختن تئوری مسائل به دانشجویان به کار خواهد بسته است و این تفاهم نامه همکاری نیز در همین راستا منعقد شده است.

دراهکی اظهار کرد: از بندهای مورد توافق در این تفاهم‌نامه می توان به توانمندسازی و ارتقای مهارت دانشجویان، استفاده از ظرفیت های طرفین تفاهم‌نامه برای برگزاری دوره های آموزشی، توسعه و ایجاد کارگاه های آموزش فنی و حرفه ای جوار دانشگاه، حمایت از ایده های نو و طرح های نوآورانه و اختراعات معرفی شده از سوی دانشجویان و دانشگاه در قالب ضوابط سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اشاره کرد.

فرماندار شهرستان دشتی نیز با بیان اینکه  مهارت افزایی نقش مهمی در تحقق اهداف خود کفایی دارد ، بیان کرد: با تکیه بر آموزش‌های تئوری نمی‌توان به اهداف بلندمدت کشور در خودکفایی دست یافت و باید دانشجویان  به سوی آموزش های مهارتی سوق داده شوند.

عبداله نادری با تاکید بر این‌که توسعه انسانی، رکن اصلی توسعه پایدار محسوب می‌شود، تاکید کرد: برای ارتقای کیفیت آموزش باید همگان به این مهم توجه کنند که البته علاوه بر متولیان امر، دانشجویان نیز باید به فکر آینده خود باشند و فراموش نکنند که مهارت‌آموزی در رشته‌های مختلف، می‌تواند زمینه موفقیت آن‌ها در سال‌های جوانی را فراهم کند.

وی با اشاره به نقش مهارت افزایی در فراهم شدن اشتغال جوانان خاطر نشان کرد: افرادی که به مهارت‌آموزی در کنار آموزش‌های تئوری روی می‌آورند، بدون شک آینده شغلی مطمئن‌تری دارند و می‌توانند با در دست داشتن گواهی‌نامه فنی و حرفه‌ای، پشتوانه‌ای برای اشتغال داشته باشند.


تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ٠٩:٢٠ | تعداد نمایش خبر : 1324
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: