نسخه چاپي ارسال به دوست


فراگیری آموزش های فنی و حرفه ای، گامی مهم برای اشتغال زایی است

مراکز آموزش فنی حرفه ای با مهارت آموزی و توانمند سازی مهارتی افراد زمینه اشتغال زایی را فراهم می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس  از مرکز مرودشت، این مرکز ازجمله مراکزی است که توانسته علاقه مندان زیادی را در رشته های مختلف آموزش بدهد و امکان مهارت آموزی را برای تمام افراد علاقه مند مهیا کرده است.

محمد آقایی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای مرودشت در این خصوص اظهار کرد: افرادی که معاش خانواده را تامین می کنند و کسانی که دنبال مهارت آموزی هستند ولی وقت آن را ندارند که در مراکز ما حضور پیدا کنند می توانند با حضور در محیط کار واقعی از آموزش مهارتی بهره مند شوند.

این گزارش می افزاید: هر چند فراگیران آموزش فنی و حرفه ای توانسته اند با هزینه کم تولیدات خوبی را داشته باشند اما در مرحله فروش با مشکلاتی مواجه هستند.

لاله اروس، رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران مرودشت نیز در این رابطه گفت: اگر مسئولان شهر و شهرداری بازارچه ای دائمی در سطح شهرستان دائر کنند تا کارآموزان بتوانند محصولاتشان را به فروش برسانند بخشی از چرخه آموزش تا اشتغال کامل می شود.

کوشکی نیز در این گزارش با اشاره به وجود پنجاه مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و هشتصد آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در سطح استان گفت: تمامی آموزشهای ما در مراکز دولتی به صورت رایگان است و در آموزشگاههای آزاد نیز طبق شهریه مصوب آموزش ها ارائه می شود.

وی بیان داشت: بیش از هفتاد درصد آموزش های ما به صورت عملی است و گواهینامه های ما در سراسر دنیا اعتبار دارد و دارای کد بین المللی است.

در پایان این گزارش اشاره می شود که فراگیری آموزشهای فنی و حرفه ای می تواند نقش مهمی در اشتغال پایدار داشته باشد.


تاریخ درج خبر : دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ١٤:١١ | تعداد نمایش خبر : 1275
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: