نسخه چاپي ارسال به دوست

برای نخستین بار در استان خوزستان؛
دوره آموزش ژل رویال در مرکز فنی وحرفه ای مسجدسلیمان برگزار شد

رییس مرکزآموزش فنی وحرفه ای شهرستان مسجدسلیمان از برگزاری  دوره آموزش ژل رویال برای اولین بار در خوزستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه یا استان خوزستان، جهانگیر یوسفی برگزاری  این دوره جهت آشنایی زنبورداران با تولید ملکه وژل رویال یا همان اکسیر جوانانی عنوان کرد.

یوسفی  افزود:طول دوره آموزش این حرفه 60ساعت است که 45ساعت آن عملی  و15 ساعت آن نظری می باشد و در کمتر از یک ماه اجرا می شود.

وی ادامه داد:مهمترین ملزومات این این حرفه کندوی زنبور عسل با کلنی قوی، سوزن پیوند، قاشق برداشت ژل، دستگاه جنتر، سلول مصنوعی ژله ای ولاکی و....می باشد.

یوسفی عنوان کرد:کاراموزان پس از گذراندن این دوره می توانند در مهارت های مرتبط در فراورده های زنبور عسل مانند پرورش ملکه ، تولید زهر، تولید گرده ، وتولید موم و بره موم  آشنایی پیدا کرده و در پرورش زنبور عسل از مهارت کامل برخوردار شوند

وی  بیان کرد:باتوجه به اینکه این شغل با فرو شنده های فراورده های زنبور عسل ، دامپزشکان ، دارو سازان ، باغداران ، حشره شناسان و کلینیک های دامپزشکی در ارتباط است  کاراموزان  پس از گذراندن دوره آموزشی مذکور و کسب مهارت های لازم می توانند به صورت خود اشتغالی وبا داشتن سرمایه اندک مشغول به کار شوند.

یوسفی خاطرنشان کرد :این محصول گرانبها در بازار های داخلی وخارجی هر گرم قیمتی بالغ بر 10 هزارتومان دارد که این خود نشان دهنده ارزش و بها طبی ودارویی این ماده غذایی است.


تاریخ درج خبر : دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ١٤:١٣ | تعداد نمایش خبر : 1374
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: