نسخه چاپي ارسال به دوست

امام جمعه گلوگاه در دیدار با مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران گفت:
تناسب آموزش های فنی و حرفه ای با نیاز بازار کار ضروری است

امام جمعه گلوگاه در دیدار با مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران گفت: تناسب آموزش های فنی و حرفه ای با نیاز بازار کار ضروری است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران، به منظور هم افزایی و تعامل با ائمه جمعه استان و ارایه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجام شده و نیز تشریح برنامه های پیش رو، سید حسین درویشی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان مازندران به همراه علی مهدی زاده معاون اداری مالی و پشتیبانی اداره کل و بهروز عبدی رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای گلوگاه با آیت ا... میراحمدی امام جمعه گلوگاه، دیدار و گفتگو کردند.

 درویشی در این دیدار ضمن عرض تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: به طور کلی در حوزه نظام آموزشی اعم از آموزش و پرورش و دانشگاه خوب عمل نکردیم زیرا کمبودهای مهارتی در فارغ التحصیلان دانشگاه ها بعلت عدم وجود تجهیزات کافی و بی مهارتی دانش آموزان گواه بر این ادعا می باشد .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران تصریح کرد: در راستای گسترش فرهنگ مهارت آموزی، طرح ایران مهارت در مدارس و آموزش های جوار دانشگاه برای دانشجویان و تفاهم نامه با نیروهای مسلح برای ارتقا سطح مهارتی سربازان در حال اجرا می باشد .

وی با اعلام این نکته که در اذهان عمومی به نوعی سازمان آموزش فنی و حرفه ای را متولی اشتغال می دانند اظهار داشت: رسالت اصلی سازمان، آموزش مهارت به افراد جویای کار و فاقد مهارت می باشد و در این راستا مرکز آموزش فنی و حرفه ای گلوگاه در سال گذشته در منطقه هزار جریب دوره های آموزشی زیادی را در رشته کشت زعفران برگزار کرده که بیش از 70 نفر در این حرفه مشغول به کار شده اند .

عضو کارگروه اشتغال مازندران از دیگر اقدامات ارزشمند مرکز آموزش فنی و حرفه ای گلوگاه را تدوین اولین استاندارد آموزش دکل بندی در کشور اشاره کرد و افزود: به منظور کاهش مخاطرات کارگران این صنف در زمینه های ایمنی، بهداشت، انرژی، محیط زیست، پدافند زیستی و کار بر روی دکل برق بیش از 270 نفر از دکل بندان این شهرستان از آموزش های مهارتی این حرفه بهره مند شده اند .

در ادامه آیت ا... میراحمدی امام جمعه گلوگاه ابتدا به بیان لزوم افزایش توجه به مهارت های فنی و حرفه ای در بین دانش آموزان و دانشجویان و افزایش آگاهی بخشی به خانواده ها در مورد هدایت شغلی فرزندانشان پرداخت و گفت: توجه به نیاز بازار کار در کشور و تناسب آموزش های داده شده در مراکز با نیاز بازار کار مطابقت داشته باشد.

وی در بخش دیگری به بیان مشکلات موجود در جامعه و لزوم تلاش بیشتر مدیران و مسئولان برای رفع این مشکلات پرداخت و ریشه بسیاری از این مشکلات را بیکاری جوانان دانست و بر اهمیت جایگاه سازمان فنی و حرفه ای در کاهش معضل بیکاری در کشور تاکید داشت.

امام جمعه گلوگاه در پایان آمادگی هر گونه همکاری با مرکز آموزش فنی و حرفه ای گلوگاه، جهت پیشبرد اهداف مرکز را اعلام نمود.

سپس مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران و هیات همراه در معیت عبدی رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای گلوگاه از کارگاه های آموزشی موجود در مرکز بازدید و از نزدیک با روند آموزش در مرکز آشنا شدند.

 


تاریخ درج خبر : سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ٠٩:٢٧ | تعداد نمایش خبر : 1688
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: