نسخه چاپي ارسال به دوست

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان گيلان:
همكاري با شوراي اسلامي شهر رشت در توسعه آموزش هاي مهارتی منجر به اشتغال توسعه می یابد

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان گيلان، در نشست با رييس شوراي اسلامي شهر رشت، از توسعه آموزشهاي منجر به اشتغال در اين شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه‌اي استان گيلان، سیدامیرحسین علوی، رييس شوراي اسلامي شهر رشت، با حضور در اين اداره كل با مدير كل ديدار و گفتگو كرد.

در اين نشست طرفين ضمن بررسي روند فعاليت هاي پيشين در حوزه صنايع دستي، بر آموزش هاي منجر به اشتغال به خصوص در حوزه مشاغل خانگي تأكيد كردند.

سیدامیرحسین علوی، رييس شوراي اسلامي شهر رشت، در اين نشست با اشاره به اينكه شهرداري رشت در نظر دارد بازارچه اي براي فروش محصولات صنايع دستي و بومي ايجاد نمايند، همكاري دستگاههاي اجرايي به خصوص آموزش فني و حرفه اي را حائز اهميت خواند.

وي تصريح كرد: بررسي دلايل موفقيت و ناكامي بازارچه اي پيشين در اجراي اين طرح ضروري دانست.

محمد حسيني، مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان گيلان، در ادامه نشست با اشاره به برنامه هاي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان در روستاها، تصريح كرد: ظرفيت هاي روستايي استان به دليل نزديكي به شهر ها، قابليت اشتراك موضوع آموزش منجر به اشتغال را دارند.

وي افزود: بدين منظور در طرح تعامل آموزشهاي مهارتي و اشتغال مقرر شده است با شناسايي رشته هاي ارزش افزوده دار، زمينه اشتغال در شهرهاي استان نيز فراهم شود.


تاریخ درج خبر : سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ٠٩:٣٣ | تعداد نمایش خبر : 3827
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: