نسخه چاپي ارسال به دوست

مديركل آموزش فني و حرفه ا ي استان اصفهان:
حمايت و پشتيباني مسئولين در استقرار نظام صلاحيت حرفه اي كليه مشاغل اصفهان ضروري است

مدير كل آموزش فني و حرفه ا ي استان اصفهان گفت: حمايت و پشتيباني مسئولين در استقرار نظام صلاحيت حرفه اي كليه مشاغل اصفهان ضروري است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، در راستاي استقرار و حمايت از نظام صلاحيت حرفه اي در استان و شهر اصفهان آرش اخوان مدير كل استان با فريده روشن رييس كميسيون فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شوراي اسلامي شهر اصفهان، دهقان از شهرداري اصفهان،‌ رييس دفتر دكتر ناهيد تاج الدين نماينده مردم شهر اصفهان در مجلس شوراي اسلامي، رضا فرهت مشاور اجرايي و معاونت منابع انساني و امور اجتماعي شركت ذوب آهن و جمعي از اعضاي كميته صلاحيت حرفه اي ديدار و به تبادل نظر پرداخت.

آرش اخوان با اشاره به نام گذاري سال 98 از سوي مقام معظم رهبري (مدظله العالي) به نام رونق توليد بيان داشت: سيستم صلاحيت حرفه اي مي تواند با نيازسنجي دقيق، مشاغل موجود را شناسايي نموده و با احصاء مشاغل براساس ويژگي هاي كارخانه ها، شايستگي شغلي (جسمي، رفتاري و مهارتي) را تعريف نموده و پس از آن استانداردهاي آموزشي تدوين و بر اساس استانداردها، آزمون صلاحيت حرفه اي تعريف شود كه اين گام مؤثري در جهت تحقق و رونق توليدات است.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان از حاضرين در جلسه خواستار اشاعه طرح نظام صلاحيت حرفه اي  با هدف حمايت و پشتيباني مسئولين از كليه مشاغل موجود شهر و استان شد.

اخوان اظهار داشت: بايستي ضعف ها را كاهش دهيم تا به يك مدل و الگوي مناسبي در صنعت و صنف برسيم و موجبات ارتقاء‌ چرخ صنعت را در استان و كشور فراهم نماييم.

رضا فرهت مشاور اجرايي و معاونت منابع انساني و امور اجتماعي شركت ذوب آهن ضمن اشاره به شايستگي هاي افراد جهت استخدام در بحث صلاحيت حرفه اي،‌ بي نتيجه نماندن هزينه هاي آموزشي، انجام كار به صورت ايده آل، در خصوص مزيت هاي صلاحيت حرفه اي افراد مباحثي را تحت عنوان مشخص شدن تكليف فرد شاغل، ارتقاء عمودي و افقي، جانشين پروري، اطمينان از ثبات توليدات، انسجام در نوع ارائه خدمات و معيارهاي استخدامي عنوان نمود و حمايت همه جانبه بالادستي ها و ايجاد انگيزه را يكي از اهداف اجرايي شدن اين طرح دانست.


تاریخ درج خبر : سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ٠٩:٤٢ | تعداد نمایش خبر : 3694
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: